Co mi dolega? - mam 13 lat i guza na piersi

Ostatnio znalazłam na lewej piersi na górze guza, nie jest on duży jest twardy i trochę boli jak przyciskam. Moje piersi się niczym nie różnią, ale na lewej widoczny jest niewielki guzek a prawa pierś jest gładka. Teraz cały czas na nie patrzę i wyszukuję jakichś malutkich szczegółów, których nie ma. Boję się że to może być rak. Moja mama mówiła, że też ma takie guzki już od urodzenia, ale one nic nie znaczą. Mówiła, że mogę mieć tak po niej...

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisana zmiana może sugerować zmianę łagodną gruczołu piersiowego. Nie wykluczone, że odziedziczyłaś predyspozycję po mamie.
Jednakże wskazane jest zbadanie obiektywne piersi a także wykonanie badania USG, aby postawić rozpoznanie.

Zachęcam do konsultacji ginekologicznej (w czasie po miesiączce).

Redakcja abcZdrowie.pl