Co mogą oznaczać długotrwałe niezdiagnozowane bóle tkanek miękkich, głównie mięśni?

Dzień dobry, od ponad dwóch lat dokuczają mi niezdiagnozowane bóle tkanek miękkich, głównie mięśni. Przez okres około roku odczuwałem bóle gównie rąk i dłoni, natomiast po tym czasie w okresie intensywnej pracy umysłowej wystąpiły dalsze bóle tj. umiejscowione w plecach (kark, głowa i okolice lędźwi). W ciągu ostatniego roku doszły bóle w mięśni piersiowych i struktur łączących klatkę piersiową z ramionami. Bóle te odczuwam jako mające charakter napięciowy. Objawom tym towarzyszą zaburzenia ze sfery seksualnej oraz uczucie ciągłego zmęczenia połączone z poczuciem osłabienia intelektualnego i poczuciem stłumienia. Jednocześnie ortopeda, chirurg, reumatolog i neurolog nie potrafili znaleźć odpowiedzi na pytanie o przyczynę takiego stanu rzeczy. Diagnostyka obrazowa, badania krwi i moczu nie wykazały nieprawidłowości. Wykonywałem również badania w kierunku borelii, chlamydii, tarczycy, testosteronu, prolaktyny, cukru, cholesterolu, EMG również bez znalezienia uchwytnej przyczyny. Obserwuję wolne, ale stopniowe pogorszenie na przełomie tych kilku lat. Dziękuję za odpowiedź.

Jedyne co mogłabym zasugerować to badania reumatologiczne, w kier. zapaleń mięśni. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.