Co mogą oznaczać dziwne brązowe upławy w ciąży?

Witam.
Mam 31 lat, w 6 tyg. 1 ciąży wystąpił u mnie silny krwotok przy czym chciałabym zaznaczyć, że nic mnie nie bolało. Pojechałam szybko do szpitala, na szczęście okazało się, że nie poroniłam. Moja ciąża była zagrożona zażywałam leki podtrzymujące ciąże i w 39 tyg. urodziłam piękną zdrową córeczkę. Teraz jestem ponownie w ciąży 7 tydz. w 6 tyg. tej ciąży zaczęłam krwawić po kilku dniach spędzonych w szpitalu wyszłam do domu, kazano mi dużo leżeć i przepisano leki podtrzymujące ciążę. Cały problem w tym, że źle się czuję, często boli mnie w podbrzuszu, jest mi niedobrze i boli mnie żołądek, do tego czuje jak spływa ze mnie (jest tego nawet sporo)jakiś dziwny brązowy śluz. Do lekarza wybieram się w poniedziałek.
Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam, Klaudia

Witam serdecznie,

Plamienia często pojawiają się podczas ciąży. Zwłaszcza pojawiają się one na początku ciąży. Ich przyczyną może być nadmierny wysiłek fizyczny, stres lub zbyt niskie stężenie progesteronu. Dlatego wówczas pacjentce przepisuje się preparat progesteronu. Zapewne lekiem, który Pani otrzymała jest właśnie progesteron. Drugim zalecaniem lekarskim jest odpoczynek oraz dbanie o siebie. Natomiast pozostałe objawy najprawdopodobniej są związane z samą ciążą.
Gdyby jednak plamienia lub pozostałe dolegliwości się nasilały konieczna będzie wcześniejsza konsultacja ginekologiczna.

Pozdrawiam