Co mogą oznaczać ranki za uszami u dziecka?

Witam, mój 9 miesięczny synek ma za uszkami rany - jakby pęknięcia. Smaruję mu maścią bądź oliwką, czasami się goi a czasami nie. Syn często łapie się za uszka - ale nie ma innych objawów, które wskazywałby na zapalenie ucha. Czy to jakaś alergia (nie ma żadnych innych krostek itp) czy po prostu mechaniczne uszkodzenie przez to że synek ciągnie się za nie ? Pozdrawiam

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Takie ranki za uszami mogą wskazywać na skłonność do atopii. Najlepiej pokazać je lekarzowi przy najbliższej wizycie a on zdecyduje o dalszym postępowaniu.