Co mogą znaczyć moje zaburzenia snu?

Witam, mam problem ze spaniem, a dokładnie z budzeniem się rano, otóż zaraz po obudzeniu się i wyłączeniu budzika jeszcze śpię, dzisiaj np z rana wyłączyłem budzik i zacząłem szukać na telefonie aplikacji której tak naprawdę nigdy nie miałem, a związana jest z grą w która grałem dzień wcześniej, bo właśnie ta gra siła mi się w nocy, po chwili uświadomiłem sobie ze to nie ma sensu i poszedłem spać jeszcze na jakieś 10min, po tych dziesięciu minutach przebudzilem się, jednak nie chciało mi się jeszcze wstawać i leżałem z zamkniętymi oczami przysypiajac na chwilę, problem z tym zaczął się nie dawno, mam tak drugi raz, pierwszy raz był w piątek gdy po chorobie musiałem wstać do pracy, często nie śpię regularnie, wtedy akurat położyłem się spać o 2 a wstawalem o 4:30, dzień wcześniej również spałem krótko, ale wczoraj spałem normalne 8h a dzisiaj znowu 4 i takie coś, czy to może być związane z rozregulowaniem zegara biologicznego? Nie wiem co mam z tym robić, cierpię dodatkowo na nerwice lękową co dodatkowo wzmaga moje obawy że zaczynam chorować psychicznie, prosił bym o pomoc.

Witam, proszę porozmawiać o kłopotach ze snem z lekarzem psychiatrą, na najbliższej wizycie. Zaburzenia snu mogą towarzyszyć zaburzeniom nerwicowym. Czy korzysta Pan z pomocy psychologicznej? Poza leczeniem farmakologicznym warto skorzystać z psychoterapii.
Pozdrawiam
Dorota Nowacka

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za zaufanie :)

Mam mało danych...

Zaprezentowany przez Pana symptom, jest jednym z objawów nerwicy lękowej - warto skonsultować ten wątek, z Lekarzem prowadzącym Pana.

Z mojej strony, inspirowałabym Pana do podjęcia psychoterapii, najlepiej w paradygmacie poznawczo-behawioralnym, co równolegle z farmakoterapią, byłoby dla Pana komplementarną/efektywną formą terapii.

Z przesłaniem dla Pana powodzenia i radości!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605