Co mogą znaczyć takie drżenia ciała?
Witam. Od pewnego czasu podczas zasypiania organizm zaczyna mi samoczynnie drżeć wewnętrznie.Jest to uczucie drżenia całego ciała,które przechodzi po wybudzeniu.Są to epizody zdarzające się codziennie przed snem raz a nawet kilka razy w fazie zasypiania i są dni ,że nie mam ich przez tydzień-miesiąc i potem nagle powracaja i zaczyna się na nowo. To tego odczuwam czasami ból z tyłu głowy plus uczucie strachu i niepewności. Jest to bardzo uciążliwe ponieważ nie pozwala mi na zaśnac. Od ponad roku mam stwierdzone zaburzenia lękowe z depresją i agorafobią, ale nie jestem pewna czy to może dawać takie objawy. Proszę o poradę gdzie powinnam się zgłosić na konsultację ponieważ pogarsza mi to mój stan przychiczny (dodam że 6 łatwemu miałam EEG głowy a jakieś 4 miałam tomografię komputerowa z kontrastem przez zapalenia nerwu twarzowego ) Mam 28 lat Zofia

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Witam Panią,
Jeżeli zdiagnozowano u Pani zaburzenia lękowe z depresją i agorafobią,
to one mogą powodować objawy, które Pan opisuje.
Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego, m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności, ból w okolicach serca, kołatanie serca,
drżenie ciała, przyspieszone tętno, uczucie uciskającej guli w gardle,
bóle głowy i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej
potęgują ich lęk.
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta i coraz trudniej
go ujarzmić, a to może doprowadzić do kolejnych objawów
wywołujących lęk i niepokój.
Bardzo ważne jest, żeby Pani rozpoczęła właściwe leczenie,
odpowiednio dopasowaną psychoterapię.
Żeby Pani pomóc, należy wnikliwie przyjrzeć się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły do opisanych zaburzeń i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani spokój i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
https://psycholog24online.pl/