Czy drżenie w okolicach serca może być związane z problemami nerwicowymi somatycznymi?

Witam. Od dłuższego czasu miewam dziwne napady przy zasypianiu, które polegają na drżeniu w okolicach serca, czasem całego ciała. Borykam się z problemami nerwicowymi somatycznymi i nie wiem czy to może być związane z jakimiś dolegliwościami czy problemami "z głową". Cześć w momencie zasypiania czuje jak bym odzyskiwał świadomość i czuje jak moje serce zaczyna wibrować, mimo że w tle czuje jego miarowe aczkolwiek mocne bicie i do tego dochodzi taki wibrowanie. Często przechodzi to też na nogi i ręce, ale częstotliwość tego czegoś jest bardzo duża, coś jak trzęsienie ale na tyle płytkie że ciężko to zauważyć. Mija jak się na siłe rozbudzę i poruszam w łóżku. Jednak ta wibracja w sercu wzbudza we mnie duży lęk.

Witam,
Pisze pan że ma stwierdzone dolegliwości nerwicowe somatyczne- objawy na to mogą wskazywać. Czy w związku z tym jest pan pod opieką lekarza psychiatry- zażywa pan leki? Oraz czy uczestniczy pan w psychoterapii? To ważny ,by dotrzeć do źródeł objawów somatycznych, nerwicowych. Leki są skuteczne, jednak działają na objawy, nie na przyczyny. Warto dać sobie pomóc. Przypuszczam że lęki które u pana się pojawiają wywołują efekty w postaci drżenia ciała, a intensywne analizowanie i martwienie się tymi sygnałami z ciała jeszcze bardziej potęguje uczucie lęku. To taka samo nakręcająca się spirala. Wizyta u psychologa, psychoterapeuty może pomóc ją zatrzymać.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powrotu do równowagi emocjonalnej
Agnieszka Fiszer- psycholog, terapeuta TSR
Prowadzę konsultacje psychologiczne w gabinecie w Katowicach, Bytomiu oraz sesje przez Skype
www.agnieszkafiszer.pl

Witam Pana,
Jeżeli lekarze stwierdzili u Pana zaburzenia nerwicowe
to koniecznie należy je wyleczyć.
Objawy, które Pan opisuje często towarzyszą
zaburzeniom nerwicowym.
Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
m.in. uczucie duszności, ból w okolicach serca, kołatanie serca,
drżenie ciała, parestezje , przyspieszone tętno,
bóle głowy i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej
potęgują ich lęk.
Natomiast koncentrowanie się nawet na niewielkich
dolegliwościach powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie
narasta i coraz trudniej go ujarzmić.
Bardzo ważne jest żeby jak najprędzej rozpoczął Pan
leczenie, psychoterapię.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich
konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pan spokój,
równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl