Czy strach przed wyjściem z domu to nerwica?
Od września 2016źle się czuje. Miałam tk głowy,badania krwi,badanie słuchu,byłam u kardiologa. Wszystko ok. Od roku mam szum w uszach. Czasami mam zawrotygłowy i uczucie niestabilności. Gdy stoje i zamykam oczy to czuje jakby drgała mi głowa i zawrót. Boli mnie też głowa. Ucisk nad oczami który obejmuje całą głowę. Czuje napięcie mięśni ciała. Studiuje w innym mieście. Gdy byłam w domu w wakacje objawy były mniejsze. Od nowego semestru wszystko wraca. Boję się wyjść z domu.czy to nerwica?

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Tak. To zdecydowanie nerwica. Podane objawy wskazują na zaburzenia lękowe. Polecam współpracę z psychologiem poznawczo-behawioralnym, który pomoże pozbyć się problemu. Pozdrawiam
Witam,
Wiele z objawów które Pani opisuje może wskazywać na nerwicę. Jej obraz sugeruje spektrum nerwicy wegatatywnej lub lękowej.
Objawy nerwicy lękowej to przede wszystkim dolegliwości dotyczące sfery emocjonalnej: