Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co mogą znaczyć te ataki zawrotów głowy?

Witam. Od trzech lat mam napady zawrotów głowy. Juz wiem ze bedzie "atak" zawortow bo przed tym zle sie czuje, zaczynam słabnąć i być zdezorientowany. Zawroty trwają od kilku sekund do kilkunastu minut a po nich jestem skolowany i otępiały takie otępienie trwalo nawet parę dni ale zadko. Byłem i neurologa ale stwierdził ze moge z tym żyć i nie zlecił dalszej diagnostyki. Dodam ze na początku gdy te zawrroty głowy zaczęły mi doskwierać mialem nudności z rana A zawroty były na porządku dzienny teraz wystąpią raz na miesiąc albo rzadziej
MĘŻCZYZNA, 27 LAT 2 miesiące temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Witam! W celach diagnostycznych należy wykonać EEG standard i po prowokacji wymuszoną bezsennością. Przy incydentach występujących napadowo lub z "aurą" należy różnicować tło padaczkowe lub migrenowe. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy