Czy taki atak to coś niepokojącego?

Witam. Parę dni temu podczas snu dostałem pierwszego w życiu ataku drgawkowego. Miałem robiony tomograf oraz rezonans magnetyczny głowy-wszystke badania prawidłowe. Lekarz powiedział że mógł być to jednorazowy atak spowodowany stresem, zmęczeniem itp. Boję się jednak, że napad może się powtórzyć. Na badaniu EEG mam taki zapis: Okresowo we wszystkich odprowadzeniach rejestruje się serię fal theta 6Hz o amplitudzie do30uV oraz pojedynczych, poronnych fal ostrych trwające do 4-5sek. Czy to coś niepokojącego?

Witam! W zapisie EEG zasugerowano czynność napadową. Jednak brak jest informacji na temat reakcji pa standardowe próby aktywacyjne. Plusem są prawidłowe wyniki badań obrazowych. Potrzebny jest dokładny wywiad poprzedzający incydent drgawkowy, powtórne badanie EEG standard i po prowokacji wymuszoną bezsennością. Oczywiście może to być napad czynnościowy, jednak do takiej diagnozy upoważnia nas jedynie wykluczenie padaczki. Potrzebne są dalsze badania diagnostyczne. Powodzenia W. Łuczkowski.