Co mogę jeszcze sprawdzić, aby zwiększyć szansę na ponowną ciążę?

Jestem po 3 poronieniach. Wszystkie w I trymestrze, 8tc,5tc i 6tc. Moje pytanie dotyczy starań. W poprzednie ciąże zachodziłam bez problemów, w ciągu 2-3 miesięcy, teraz staram się od 8 m-cy i nic nie wychodzi. Biorę wit,Inofolic,mąż MACA oraz Androwit Plus. Czekam na HSG, oraz na wyniki badań nasienia. Co może powodować trudności w zajściu teraz w ciążę? Co mogę jeszcze zbadać, sprawdzić, aby zwiększyć szansę na ponowną ciążę?

Aleksander Ropielewski

Proszę zgłosić się do ginekologa, który spróbuje ustalić przyczynę nawykowych poronień. Nie ma sensu wymienianie wszystkich możliwych badań, które możnaby wykonać ponieważ jest ich zbyt wiele i ich wykonanie jednoczasowe byłoby zbyt kosztowne.