Co mogę jeszcze zastosować na te zmiany skórne u synka?

U 2 tyg. synka pojawiły się krostki na policzkach i czole. Początkowo myślałam że to trądzik noworodkowy. Zmiany wyglądały jak małe pryszcze - czerwona otoczka i żółte wypełnienie. Przemywałam przegotowana wodą, miejscowo nakładałam maść cynkową, przetarłam nawet octeniseptem. Zmiany zaczęły poniekąd wysychać tworząc strupy,ale niestety krostki rozprzestrzeniły się na owłosioną skórę głowy, szyję, kark, górę klatki piersiowej. W międzyczasie na uszach dziecka pojawiło się dużo błyszczących krostek jakby wypełnionych surowiczym płynem. Przez sen mały chyba je pocierał i na uszach ma żółtawe strupy-suchą skórę. Takie same krostki jak na uszach pojawiły się na rączkach i nóżkach. Byłam u pediatry - stwierdził trądzik, na 2 wizycie przepisał krem na AZS i skierował do dermatologa. Byłam u dermatologa stwierdził reakcje alergiczna i dał krem la roche-posay na suche miejsca na skórę. Teraz ta skóra się łuszczy i te strupy są bardziej żółtawe i wilgotne. Dziecko jest rozdrażnione, nie wiem co już mam robić. Boję się też że zastosowanymi środkami pogorszę tylko stan zdrowia synka. Proszę pilnie o radę. Dominika, 28 lat

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl