Co mogę zrobić z bólem łydek?

Witam, jestem kobietą w wieku 18 lat. Piszę z pytaniem, co mogę zrobić z bólem łydek? Od dłuższego czasu odczuwam irytujący ból łydek. Występuje on bardzo często, największy przy długich spacerach lub długotrwałej pozycji stojącej, w pozycji siedzącej lub leżącej ból jest trochę mniejszy. Występuje również obrzęk oraz widoczne są małe niebieskawe prześwitujące żyły, czasami też krótkotrwałe kurcze. Staram się nosić podkolanówki przeciwżylakowe, przy ich noszeniu ból jest trochę mniejszy.

witam,

ból łydek bierze się prawdopodobnie z nadmiernego napięcia. Teraz kwestia co na to wpływa; na pewno postawa więc trzeba by Panią zdiagnozować pod kątem funkcjonalnym i zobaczyć jak Pani chodzi i ogólnie funkcjonuje.
Podkolanówki to leczenie na krótką metę ponieważ problem pozostaje.

zalecam konsultację z dobrym fizjoterapeutą. Niestety nfz odpada bo pani leczenie będzie polegało na fizykoterapii w najlepszym przypadku lub masażu, a tutaj może chodzić np o ustawienie miednicy lub kręgosłupa.
Jeśli pojawia się ból pleców w dolnym odcinku to potwierdza moją hipotezę jednak należałoby to sprawdzić osobiście.

pozdrawiam
Konrad Skrzat