Co mogę zrobić z tą suchością gardła?

Witam. od Paru lat mam problem z suchością w gardle. suchy kaszel(który trochę ustępuje po zażyciu 3xpo 2 tabletki salems-tak kiedyś polecił laryngolog), lecz takie chrząkanie pozostaje. w okresie letnim dużo mniej mi te dolegliwości doskwierają. A jeśli chodzi o picie wody piję jej dużo lecz muszę ją troszkę podgrzać bo parę razy napije się zimnej i mnie boli gardło. czemu tak się dzieje z gardłem i co mógłbym przyjmować żeby tak nie chrząkać??? pozdrawiam

Takie objawy występują np w zespole suchości, ale także mogą mieć przyczynę łagodną- wtedy pomóc może przyjmowanie Omega3 i witaminy A+E. Leczenie prowadzi laryngolog.