Co mogę zrobić z tymi przewlekłymi bólami głowy?

Witam, bardzo proszę o poradę. Od 6 lat cierpię na przewlekłe silne bóle głowy. Diagnoza neurologów wahała się przez ten czas między migrenami, napięciowymi a klasterowymi bólami głowy.Ból jest zwykle mocno uciskający, boli szczęka, oczy, twarz. Czasem ból zmienia się na krótki i przeszywający. Boli mnie prawie cały czas. Różne leki raz pomagają, raz nie. Czasem boli mocno przy kaszlu, schylaniu i wysiłku. Mam zawroty głowy. W RM zespół Arnolda (nic nie jest uciśnięte) i torbiel szyszynki 2cm, też nic nie uciska. Wszystkie inne badania w normie, a miałam badane już chyba wszystko. W rodzinie- tata silne migreny, udar niedokrwienny, mama zapalenie nerwu trójdzielnego, depresja. Proszę o pomoc, co mam robić z tym bólem, co to może być? Dodam, że mam 24 lata, prowadzę zdrowy tryb życia.

Chroniczne bóle głowy u młodej 24 letniej kobiety mogą mieć wiele przyczyn fizycznych i psychicznych; Ma Pani cechy migreny i napięciowych , szyjnopochodnych bólów głowy Na pewno NIE KLASTEROWE bóle głowy! i zawroty głowy W MRI " W RM zespół Arnolda (nic nie jest uciśnięte) i torbiel szyszynki 2cm, też nic nie uciska. Wszystkie inne badania w normie, a miałam badane już chyba wszystko. W rodzinie- tata silne migreny, udar niedokrwienny, mama zapalenie nerwu trójdzielnego, depresja." Jak Pani nastrój, sen problemy Jakie leki??? Konieczna pełna konsultacja neurologiczna, m może też rozmowa z Psychologiem WAŻNY PACJENT i objawy, wywiad, nastrój, wyniki Koniecza pełna konsultacja: wywiad, badanie, przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, zaburzenia hormonalne, endokrynologiczne ; inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog