Co robić z tymi bólami głowy u 53-latki?

Dzień dobry. Występują u mnie prawie codzienne bóle głowy i zawroty oraz falowanie obrazów, czasem 50% dnia. Mam słabszą pamięć i koncentrację. Pani neurolog skierowała na MRI. Kolejna wizyta u neurologa, dopiero na początku kwietnia. A ja martwię się. Badanie MRI głowy wykazuje cechy umiarkowanego zaniku podkorowego i dyskretnego zaniku korowego głównie w okolicach skroniowych. Widoczna jest asymetria komór bocznych, trzon lewej komory jest szerszy w stosunku do przeciwnej. Pojedyncze, bardzo drobne ogniska hiperintensywne o charakterze zmian naczyniopochodnych widoczne są w istocie białej podkorowej płatów czołowych i ciemieniowych z przewagą po stronie lewej. W obrębie istoty białej okołokomorowej stwierdza się strefy podwyższonego sygnału o charakterze przewlekłych zmian niedokrwiennych małych naczyń (leukoaraiosis). W zakresie mózgowia nie uwidoczniono obszarów ograniczonej dyfuzji mogących odpowiadać świeżym zmianom niedokrwiennym.

OPIS MRI do interpretacji klinicznej Ważny stan naczyń, stan ogólny, nastrój, sprawność fizyczna i psychiczna Unikać spadków ciśnienia krwi Dobra dieta ; Opisane zmiany niedokrwienne i zanikowe w MRI " OPIS Badanie MRI głowy wykazuje cechy umiarkowanego zaniku podkorowego i dyskretnego zaniku korowego głównie w okolicach skroniowych. Widoczna jest asymetria komór bocznych, trzon lewej komory jest szerszy w stosunku do przeciwnej. Pojedyncze, bardzo drobne ogniska hiperintensywne o charakterze zmian naczyniopochodnych widoczne są w istocie białej podkorowej płatów czołowych i ciemieniowych z przewagą po stronie lewej. W obrębie istoty białej okołokomorowej stwierdza się strefy podwyższonego sygnału o charakterze przewlekłych zmian niedokrwiennych małych naczyń (leukoaraiosis). W zakresie mózgowia nie uwidoczniono obszarów ograniczonej dyfuzji mogących odpowiadać świeżym zmianom niedokrwiennym. " do oceny klinicznej!

Jaki stan ogólny,? jak dieta, , ciśnienie krwi, Jakie inne leki ??. Jakie wyniki laboratoryjne ?? Do obejrzenia Zdjęcia CD; Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. WAŻNY PACJENT i OBJAWY; Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen; Objawy depresji, lęku, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia snu, często konieczna ocena psychologiczna, . Ważny Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog