Struktury mózgu o prawidłowych sygnałach bez cech procesu wypierającego
Kobieta, 77 lat, kłopoty z bieżąca pamięcią, diagnostyka w kier. ch. Alzheimera. Opis MRI głowy który jest następujący: "Zaniki korowo-podkorowe. W okołokomorowej istocie białej i w środkach półowalnych widoczne są rozsiane, dość drobne ogniska niedokrwienne. Poza tym struktury mózgu o prawidłowych sygnałach , bez cech procesu wypierającego. Komory mózgu nieco poszerzone, nieprzemieszczone. Kąty mostowo-móżdżkowe wolne. Pogrubienia błony śluzowej w lewej zatoce szczękowej." Co to oznacza?

KOBIETA, 77 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Zaniki korowo-podkorowe to zmiany związane z wiekiem, drobne ogniska niedokrwienne powstały najprawdopodobniej w związku z postępującą miażdżycą.
Pozdrawiam
Proszę skierować pytanie do neurologa, oprócz MRI warto wybrać się na konsultację do psychologa, który wykona odpowiednie zadania i oceni funkcje poznawcze