Czy mogła przejść udar mózgu?

Co oznacza taki wynik TK głowy mojej mamy . Ma ona 77 lat i jakby niedowład prawej części ciała. Czy mogła przejść udar mózgu? Czy ten wynik wyklucza to zupełnie. W istocie białej obu półkul ogniska hypodensji o charakterze naczyniopochodnym. Struktury środkowe nieprzemieszczone. Zanik korowo-podkorowy z poszerzeniem wewnątrzczaszkowych przestrzeni płynowych. Okołokomorowo cechy leukoarajozy. Co to znaczy?

Zbyt mało danych. Od kiedy jest niedowład? Jakie choroby towarzyszące? Wskazana pełna konsultacja neurologiczna, badanie neurologiczne, badanie Duplex tt. szyjnych, EKG, ECHO serca itp. Być może konieczny będzie MR głowy. Opis badania KT sugeruje zmiany niedokrwienne mózgu prawdopodobnie na podłożu miażdżycy. Wynik nie wyklucza przebytego w przeszłości udaru. Pozdrawiam.