Co mogło mnie ukąsić?

Witam, 3 dni temu coś mnie ugryzło w stopę obok kostki. W pierwszy dzień była mała czerwona kropka jakby zaschnięta krew i dookoła czerwona plamka. Wczoraj wieczorem napuchła mi stopa i plama się rozlała na 1,5cm. Dookoła zrobił się rumień łącznie 7x9cm. Czy maść z hydrokortyzonem, wapno i alertec wystarczą czy musi być antybiotykoterapia? Co mogło mnie ukąsić? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

obecnie jest mnóstwo owadów: może meszki/ proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie mozna coś więcej powiedzieć.