Czy rumień powstaje zaraz po ukąszeniu kleszcza?

10.07.2015 coś mnie ukąsiło w w łydkę w parku miejskim.Nie było kleszcza.Na 2 dzień ślad jak po komarze i straszne swędzenie przez 2-3 dni.Drapałam.Ślad zrobił się trochę większy (4cm).Był trochę podobny do zdjęć przy boreliozie.Brałam antyb. azytromycynę przez 5 dni.Ślad jest mniejszy i bledszy.Czy rumień powstaje zaraz po ukąszeniu kleszcza (nie było) i swędzi?Czy podobne znamię może być od innego owada?Proszę o poradę.

Witam,
rumień powstający po kontakcie z kleszczem nie daje świądu, zwykle świąd występuje po ukąszeniu przez owady -komary, meszki i in.
Zwykle wystarczy zastosowanie leku anyhistaminowego doustnie i miejscowo, czasem należy użyć maści sterydowej, antybiotyki doustne stosuje się tylko w powikłaniach takiego stanu,
pozdrawiam Katarzyna Mudel