Co mogło spowodować powiększenie się węzłów chłonnych u 22-latki?

Witam, Od grudnia mam powiększone dwa węzły chłonne na szyi. Jeden, z lewej, drugi z prawej strony. Są to węzły na pograniczu karku i przedniej części szyi, w prostej lini w dół od ucha i gdzieś w połowie długości szyi. Nie powiększają się, są ruchome. Usg szyi nie wykazało nieprawidłowości. Mam jednak bóle karku i bardzo napięte mięśnie szyi. Gdy zle śpię zmagam się potem z bólem. Czy te powiększone węzły chłonne mogą być powiększone właśnie przez problemy z mięśniami tej okolicy?

Równocześnie polecam kontakt z dobrym fizjoterapeutą i opracowanie tkanek miękkich w obrębie szyi i łopatki.