Co mogło wywołać zapalenie siatkówki?

pisze dalej do pana bo chciala bym zeby mi pan wytlumaczyl co moglo wywolac zapalenie siatkowki co to sa drozdy jak i czym sie leczy takie zapalenie oraz czy moj maz bedzie widzial no i kiedy bardzo dziekuje ze pan nam odpisuje i sluzy rada

Witam.
Zapalenie siatkówki może być wywołane czynnikami: zakaźnymi ( bakterie , wirusy , grzyby, pasożyty ) ;
niezakaźnymi ( reakcje immunologiczne ) oraz czynnikami nieznanymi ( reakcje idiopatyczne ). Leczenie zapalenia siatkówki leczymy w zależności od czynnika który go wywołuje. Druzy mogą stanowić pierwsza fazę rozwoju zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem, istniejące od wielu lat - nie powodują zaburzeń widzenia. Leczenia druzów jako takiego nie ma , można natomiast podawać preparaty zawierające w swoim składzie : luteinę , zeaksantynę , kwasy omega 3.
Pozdrawiam