Co mogło znaczyć takie zaczerwienie na żołędziu?

Witam. Pojawiło się u mnie zaczerwienienie na żołędziu. Na czubku. Współżyje tylko z żoną od jakichś 10 lat. Nie swędzi, nie piecze, nie boli. Miesiąc temu zmieniłem żel pod prysznic. Proszek do prania raczej ten sam. W ciągu ostatnich 4 miesięcy już raz miałem coś podobnego ale dosłownie po dwuch dniach zniknęło zupełnie.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywane przez Pana objawy mogą wskazywać na infekcję grzybiczą lub zmianę alergiczną.

Czasami do infekcji grzybiczej potrzebne jest lekkie podrażnienie spowodowane np. za ciasną bielizną lub mikrourazem. Do zakażenia najczęściej dochodzi przy nieodpowiedniej higienie lub za sprawą kontaktu z grzybami (np. na basenie, w saunie itp.).

Z drugiej strony, jeżeli nie jest to infekcja, to możliwe, że za taki stan odpowiada jakaś alergia. Wspomniał Pan, że zmienił żel pod prysznic, więc może jakiś z jego składników podrażnia to miejsce intymne i powstają zaczerwienienia. Wskazane jest mycie sfer intymnych, odpowiednimi preparatami przeznaczonymi specjalnie do tych okolic.

Jeżeli opisany objaw nie minie samoistnie, zalecamy kontakt z dermatologiem. Będzie on w stanie za pomocą odpowiednich badań postawić jednoznaczną przyczynę tego problemu i zaplanować ewentualne leczenie.

W wolnej chwili może się Pan zapoznać z naszym artykułem dotyczącym takich zmian:

https://portal.abczdrowie.pl/czerwone-plamki-na-penisie-najczestsze-przyczyny-i-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.