Zapytaj lekarza

7 3 3 , 3 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może znaczyć takie swędzenie sromu?

Często odczuwam swędzenie sromu . Bez żadnych upławów pomagają niektóre maści lecz za jakąś czas znowu to samo .chemia wszystko hipoalergiczne .co robić ?
KOBIETA, 26 LAT 1 tygodni temu

Czy HTZ może powodować nowotwory?

HTZ to hormonalna terapia zastępcza. Stosowana jest np. przy leczeniu menopauzy. Obejrzyj film i dowiedz się, czy HTZ może spowodować raka. O terapii mówi prof. dr hab. Romuald Dębski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety nie wspomina Pani, jakiego rodzaju maści Pani stosuje – ich skuteczność wskazuje na konkretne źródło problemu.

Najczęściej za swędzenie sromu odpowiedzialna jest reakcja alergiczna, podrażnienie (np. wkładkami higienicznymi, syntetyczną lub ciasną bielizną) lub grzybica pochwy.

Proszę zapoznać się z tym artykułem, być może okaże się pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/swiad-pochwy-przyczyny-choroby.

Sugeruję skonsultowanie się z ginekologiem – posiew z pochwy może pomóc w ustaleniu czy źródłem świądu jest infekcja, a jeżeli tak – wskaże również z jakim patogenem ma Pani do czynienia.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/jak-powstaja-infekcje-intymne-u-kobiet.

Warto również rozważyć stosowanie probiotyków ginekologicznych – jeżeli Pani problemem są nawracające infekcje intymne, to warto zadbać o właściwe pH pochwy, które powinno zniwelować ten problem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy