Co może znaczyć brązowy śluz oraz pieczenie i swędzenie narządów intymnych?

Witam, zostaje tabletki antykoncepcyjne już 14 dni, ale od 2 dni zaczął lecieć mi brązowy śluz o nieprzyjemnym zapachu, występuje tez przy tym pieczenie i swędzenie. Nie wiem czy jest to problem z pęcherzem czy może jakieś zapalenie stosowane antykoncepcja?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

objawy, które Pani opisuje, czyli brązowe plamienia oraz pieczenie i swędzenie miejsc intymnych najprawdopodobniej są oznaką infekcji.

W związku z tym powinna Pani udać się do ginekologa, który po zbadaniu Pani zaleci dalsze postępowanie mające na celu zniwelowanie tych objawów. Podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej zwiększa się prawdopodobieństwo grzybicy pochwy oraz innych infekcji intymnych, zapewne dlatego infekcja pojawiła się właśnie teraz.

Aby w przyszłości uniknąć częstych infekcji przy tabletkach antykoncepcyjnych warto zadbać o florę bakteryjną pochwy np. poprzez stosowanie probiotyków ginekologicznych. Temat ten został poruszony w naszym artykule pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-zwiekszonej-czestotliwosci-infekcji-podczas-antykoncepcji-i-antybiotykoterapii.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.