Swędzenie i pieczenie miejsc intymnych

Witam.Mam 35 lat i od roku mam problemy z dolegliwościami kobiecymi.Ciągle mam swędzenie, pieczenie,suchość pochwy oraz wargi sromowe razem ze wszystkim jakby były odparzone. Te dolegliwości się nasilają przed okresem oraz po.Leczyłam się na grzybicę ale teraz stosuję co miesiąc Lacy Bios Femina, pomaga, ale co to za życie ,że nie można się cieszyć normalnym życiem seksualnym. Mam dwójkę dzieci i jestem oddaną matką, prowadzę porządny tryb życia... Proszę o pomóc,bo ciągle to nas różni z mężem.

W Pani przypadku konieczne jest wykonanie posiewu z pochwy w celu określenia czynnika zakaźnego wywołującego nawracające stany zapalne pochwy i wdrożenie odpowiedniego leczenia w zależności od wyniku posiewu. W wielu przypadkach nawracające infekcje dolnego odcinka dróg rodnych spowodowane są brakiem leczenia partnera, który może zakażać partnerkę. Dlatego konieczne jest w takim przypadku leczenie obojga partnerów. W leczeniu nawrotowych stanów zapalnych bardzo istotna jest profilaktyka, a więc stosowanie probiotyków drogą dopochwową po każdej miesiączce przez 3-4 dni w celu uzupełnienia niedoborów prawidłowej flory bakteryjnej pochwy, która zostaje zaburzona po miesiączce.