Bóle porodowe

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

przyczyn bólu sromu może być wiele, jednak wszystkie z nich diagnozuje specjalista ginekolog. Wśród możliwych przyczyn wymienić można zapalenie sromu na skutek infekcji bakteryjnych, grzybiczych bądź wirusowych.

Inną przyczyną może być ropień gruczołu Bartholina, żylaki sromu czy liszaj twardzinowy. Srom może również boleć z powodu reakcji alergicznej – proszę sprawdzić, czy w ostatnich miesiącach mama nie zmieniła proszku do prania, płynu do płukania bądź artykułów higienicznych (podpasek, wkładek, papieru toaletowego).

Jeśli dolegliwości bólowe nie ustają, mama powinna udać się do ginekologa. Jeśli już była i nie zauważył on niczego niepokojącego, warto skonsultować się z innym specjalistą.

W międzyczasie proszę zapoznać się z artykułem opisującym dany problem: https://portal.abczdrowie.pl/bol-sromu-przyczyny-objawy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty