Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może być powodem negatywnej reakcji organizmu na tabletki antykoncepcyjne?

Przez 2 lata przyjmowałam Atywię że względu na PMS i silne krwawienia. Były super - schudłam, piękna cera, radość z życia. Z pewnych powodów przerwałam, ale po 3 miesiącach wróciłam do nich(znów anemia, wysyp trądziku, PMS). Minął rok od powrotu - organizm zareagował jednak inaczej - zatrzymuje mi się woda, miesiączki są obfite i bolesne, pojawia się trądzik jestem bardzo drażliwa i płaczliwa, libido zerowe- czuje się lepiej podczas 7-dniowej przerwy niż podczas 21 dni z tabletkami. Skąd taka zmiana, czy coś w gospodarce hormonalnej mogło się zmienić przez tą przerwę i muszę zmienić tabletki?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy