Co może być przyczyną bolących nóg?

Jestem mężczyzną w wieku 35 lat, ostatnio dużo pracuję fizycznie, mało wypoczywam, a dodatkowo nie mogę spać, ponieważ dokucza mi ciągły ból całych nóg. Nie potrafię nawet określić miejsca, bolą całe tak, że nie mogę znaleźć sobie miejsca w pozycji leżącej. Ból dokucza mi raczej w nocy. Dodatkowo pojawiły się silne skurcze podudzi. Łykam od dwóch tygodni magnez, ale to nie pomaga. Proszę o poradę - czy powinienem zrobić badania? Jeśli tak, to proszę o wskazówkę jakie i czy powinienem zgłosić się do lekarza, a może jest to tylko ewidentne przemęczenie? Dziękuję, K.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Takie stany bólowe mogą być spowodowane zarówno przez wiele stanów chorobowych jak i przemęczenie, o jakim Pan wspomniał.
Praktycznie bez zbadania, zebrania odpowiedniego wywiadu i wykonania dodatkowych badań (jeśli konieczne) nie da się określić przyczyny dolegliwości, która może leżeć w kościach, mięśniach, nerwach, problemach naczyniowych lub mieć etiologię mieszaną.

Proponujemy, by zgłosił się Pan ze swoimi dolegliwościami do lekarza rodzinnego/internisty w celu zbadania i pokierowania dalszą diagnostyką i leczeniem.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.
Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl