Co może być przyczyną bólów głowy, nerwicy i depresji?

Byłam na badaniu TK głowy, bo od b.dawna boli mnie głowa, mam zawroty, oprócz tego leczę się na nerwicę depresyjną. W wyniku napisali: Cechy zaznaczonego zaniku korowego w płatach czołowych i skroniowych.Zwapnienia w splotach naczyniowych komór bocznych mózgu. Zwapnienia w szyszynce. Układ komorowy nadnamiotowy, symetryczny nieposzerzony .Poza tym struktury anatomiczne mózgowia, przestrzenie płynowe w wykonanym zakresie badania bz. Dodam, że mam 40 lat. Czy te zmiany mogą być przyczyną bólów głowy, nerwicy albo depresji ? Bardzo bym prosiła o odpowiedź, z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

W wykonanym badaniu tomografii komputerowej głowy nie uwidoczniono istotnych nieprawidłowości, które mogłyby powodować bóle, zawroty głowy, nerwicę czy depresję.

Przyczyn zawrotów i bólów głowy może być bardzo wiele. W kwestii zawrotów głowy częstą przyczyną mogą być zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa szyjnego czy zaburzenia przepływu w tętnicach dogłowowych, stąd warto uzupełnić neurologiczną diagnostykę zawrotów głowy o badanie kręgosłupa szyjnego (RTG lub rezonans) oraz USG Doppler tętnic dogłowowych. Ponadto w przypadku zawrotów głowy ważna jest też ocena lekarza rodzinnego – pomiar ciśnienia tętniczego krwi oraz wykluczenie anemii, a także wskazana jest konsultacja laryngologiczna.

W kwestii bólów głowy – wykluczono u Pani istotne nieprawidłowości w mózgu, ale bóle głowy także mogą wynikać z innych przyczyn w tym np. zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa szyjnego, a także mogą one się pojawiać przy nerwicy czy depresji.