Co może być przyczyną bólu żuchwy?

Dzien dobry, drugą jesień z rzędu pojawiają mi się bóle rzuchwy po prawej stronie na dole. Ból przy większej intensywności powoduje ból głowy. Stomatolog sprawdzał budowę rzuchwy i nie znalazł nieprawidłowości, wskazując na bóle mięśniowe. Ból zaczyna się gdy spada temperatura na zewnątrz czyli jesienią i trwa nieprzerwanie do wiosny. Latem problem niewystępuje. Jednocześnie gdy latem piłem zimne napoje i jadłem zimne lody to problemu nie było. Nigdzie. internecie nie znalazłem korelacji bólu skroniowo-żuchwowego i zimna na zewnątrz. W jakim kierunku szukać przyczyny? Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc.

Podejrzewam że ma Pan niestabilny zespół stawu krzyżowo biodrowego powodujący napięcie mięśni twarzy i szyi, a być może zwyrodnienie stawu skroniowo żuchwowego i asymetrię czaszkowo zgryz ową. Bez dokładnej diagnozy ciężko jest określić pierwotną przyczynę. Pozdrawiam