Co może być przyczyną kołatania serca, zawrotów głowy oraz uczucia gorąca?

Witam mam 28 jestem po porodzie 7 miesięcy. 4 Miesiące po porodzie stwierdzono u mnie anemia i nadczynność tarczycy. Przy chorobie nadczynosci tarczycy towarzyszył mi strasznej i nerwowość wybuchalam zupełnie czasem bez powodu.Z tarczyca już wszystko i porządku objawy staly się mniejsze ale je nadal są. Doszly do tego takie obkaey jak uczucie goraca kolatanie srrca zawroty glowy zazwyczaj gdy jestem w sklepie i stoje w kolejce mam wrazeniw ze zarqz zemdlejeBylam już u psychologa oraz psychiatry który nie stwierdził u mnie żadnej choroby min depresji Jednak ja uważam że jednak jest coś nie tak.W moim życiu jest bardzo dużo stresu. Co może być przyczyną mojego stanu Proszę o odpowiedź

Witam,

Wymienione objawy związane są z nadczynnością tarczycy. Należy pamiętać, że doświadczany "bardzo duży stres", który Pani zgłasza, wpływa niekorzystanie na pracę tarczycy. Jeśli jest Pani pod stałą opieką endokrynologa, który czuwa nad poprawą Pani wyników " z tarczycy", to warto skorzystać z pomocy psychologicznej pod kątem radzenia sobie ze stresem, poszukiwania skutecznych sposobów radzenia sobie, zmniejszania jego siły działania. Przewlekle trwający stres z czasem może doprowadzać do objawów somatycznych, dlatego jeśli nie ma innych przyczyn ze strony zdrowia fizycznego, radziłabym zwrócić się w stronę psychologa, nie po diagnozę, ale po metody radzenia sobie w Pani konkretnej sytuacji życiowej.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek