Jak zniwelować kołatanie serca i zawroty głowy?

Od zawsze mam problem ze stresem - nie jem, kołatanie serca, zawroty głowy...  Tydzień temu ten stres znowu się pojawił. Byłam u lekarza, wszystkie wyniki badań wyszły w normie. Kazał mi brać tabletki na uspokojenie ziołowe, pić melise i odpoczywać. Dziś mija równo tydzień od tej wizyty i niby jakaś mała poprawa jest ale do normalnego stanu to mi jeszcze daleko. Najgorszy jest brak apetytu. Dzis od 6 zjadlam jogurt. Sa jakieś tabletki na apetyt? Wrocic do lekarza czy jeszcze czekac?

Dzień dobry. Trudności z zakresu radzenia sobie ze stresem są tym obszarem, którym zajmuje się psychologia. Jeżeli lekarz wyklucza podłoże medyczne Pani objawów, wskazaniem dla Pani jest podjecie terapii psychologicznej. Nie ma sensu zmagać się z cierpieniem, jeśli istnieją rozwiązania, które w konstruktywny sposób pozwolą Pani uporać się z sytuacją. Zachęcam Panią do podjęcia działań w celu odczucia ulgi i odzyskania równowagi wewnętrznej. Pozdrawiam serdecznie.

Witam Panią
Jeżeli wyniki badań są w porządku, to opisane przez Panią objawy
mogą mieć podłoże emocjonalne czyli są natury psychologicznej.
Przyczyną Pani dolegliwości mogą być przeżywane emocje,
stres, nerwica...
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Wspomniane przez Panią „tabletki na apetyt” nie rozwiążą problemu.
Żeby skutecznie Pani pomóc, należy dotrzeć do źródła Pani dolegliwości,
problemów i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną,
wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem, z emocjami ,
a także uporać się z pozostałymi dolegliwościami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl