Co może być przyczyną powiększonej śledziony?

Witam, bardzo mi zależy na opinii eksperta. Mam 41 lat, 180cm wzrostu waga 78 kg. Nie palę nie piję pracuję duzo jako kierowca autobusu. W usg wyszło mi że mam powiekszone śledzione 126x53mm.Pozostałe narządy w normie. Wszystkie badania krwi wyszły w normie, próby watrobowe w normie, ob 9, a jedynie trójglicerydy 221. Zatem co może być przyczyną powiększonej śledziony? Czy to duże powiększenie?

Nie jest to duże powiększenie. Konieczna zmiana diety (trójglicerydy) i odpowedni wysiłek(sport). Pana praca to nadal praca siedząca. I warto o tym pamiętać