Powiększona śledziona u 42-latka

Witam, mam 42 lata , nie piję, palenie rzucilem 10 lat temu. W usg wyszła mi powiększona sledziona 126x53 mm. Oprócz tego wszystko w normie, watroba ok, pecherzyk bez złogów, gruczoł krokowy w normie. Robiłem badania krwi wszystko w normie, jedynie trójglicerydy 221. OB 9. Próby watrobowe też w normie. Badanie moczu ok. Jestem kierowcą autobusu. Czasem łapię infekcję, mam paradontozę. Mam 180cm wzrostu waze 78 kg. Czy ta sledziona to cos bardzo powaznego i te wyniki?

Witam serdecznie,
Jeśli chodzi o parodontozę, to należy udać się na wizytę do stomatologa w celu dobrania odpowiedniego leczenia. Nieleczona parodontoza może prowadzić do utraty zębów.

Lek. dent. Tomasz Ĺukasik

nie jest możliwe postawienie diagnozy na odległość. Proszę udać się do swojego lekarza rodzinnego