Co może być przyczyną silnego bólu brzucha po prawej stronie?

Witam mam przepukline /dyskopatie na poziomie l4-l5 .Bol promienuje do prawej nogi.Od pewnego czasu pojawil sie silny bol brzucha/napieciepo prawej stronie.Brak mozliwosci jakich kolwiek cwicze.Usg jamy brzusznej nic nie pokazalo krew trz nie.Neurochirurg stwierdzil ze nie potrzebna opercji i ze to nie od plecow.Napiecie miesniowe na brzuchu po kilku zabiegach zniknelo ale nadal jest wyczuwalne.Co dalej z tym robic?Jaka moze byc przyczyna.Internista nic nie stwierdzil.Dodam ze napiecie miesniowe pojawilo sie po wykonywania cwiczen na miesnie brzucha skosne. Prosze o odpowiedz

Lek. Michał Lenard

Mimo wszystko możliwe, że objawy mają podłoże neurologiczne i są spowodowane przepukliną kręgosłupa. Sugeruję skonsultowanie problemu z drugim neurochirurgiem, który Pana zbada i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!