Co może być przyczyną twardego brzucha?

Od jakiegoś czasu mam twardy brzuch, nie mam silnych bólów ,czasem boli z prawej strony .Zaparc nie mam ,stosuje dietę lekkostrawna , jem pięć małych posiłków dziennie .Robilem usg jamy brzusznej i gastroskopie ,wyniki dobre ,nic nie wyszło .Dodam, że często oddaje mocz .Co może być przyczyną? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie diagnostyczno terapeutyczne.