Co może być przyczyną, że wyliczony LDL jest dużo niższy niż jest w rzeczywistości?

Na wstępie zaznaczam, że przebywam za granicą i mam problem językowy, a co za tym idzie trudności w rozmowie z tutejszymi lekarzami. Wykonałam poziom cholesterolu i trójglicerydów. Otrzymałam wynik, w którym jest zarówno cholesterol LDL wyliczony jak i zmierzony i oba są bardzo różne. TG: 167 mg/dL, LDL: 91 mg/dL, HDL: 60mg/dL, Cholesterol całkowity: 153 mg/dL. wyliczony LDL: 59mg/dL. Co może być przyczyną, że wyliczony LDL jest dużo niższy niż jest w rzeczywistości? Mam arytmię, brak cukrzycy.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje powtorzyc lipidogram, różnica między wyliczanym a mierzonym powinna byc mniejsza. byc moze oznaczenie ldl bylo oznaczony w nieprawidłowy sposob.