Co może być przyczyną zwiększonej wrażliwości brodawek sutkowych?

Witam! W środę (4 maja) mojej dziewczynie zaczęły doskwierać problemy z sutkami. Zrobiły się większe, obolałe i w "czerwone kropki". Do dnia dzisiejszego (9 maja) zniknęły "kropki" oraz ból natomiast nadal są większe i bardziej wrażliwe na dotyk. W internecie na forach w takim wypadku pisze się tylko o ciąży... Czy objawy tego typu mogą oznaczać coś innego niż ciąża? Kochaliśmy się 3 razy w weekend majowy między 31 kwietnia a 2 maja natomiast z użyciem prezerwatywy, która nie pękła, a sperma nie wydostała się też u nasady członka i to pewne. Jedyny ewentualny wariant to mała niewidoczna dziurka w prezerwatywie przez którą odrobina spermy mogła się dostać do pochwy... Jednak główne pytanie brzmi, czy objawy mojej partnerki mogą być objawem czegoś innego poza ciążą, np. alergii na żel intymny (D*** Play O) czy cokolwiek innego?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Faktycznie zwiększona wrażliwość piersi jak i powiększenie brodawek sutkowych może występować podczas ciąży.
Podobna sytuacja może pojawić się przed wystąpieniem miesiączki, kiedy dochodzi do zmian hormonalnych.
Jest też możliwość uczulenia, ale wtedy prawdopodobnie wystąpiłby świąd i zaczerwienienie skóry.

Natomiast jeżeli chodzi o prezerwatywę to w przypadku, gdy jak Pan to nazwał, była mała niewidoczna dziurka to jak najbardziej mogło dojść do zapłodnienia.

Radzę aby partnerka wykonała test ciążowy.

Pozdrawiam!