Tkliwość brodawek sutkowych przy dotyku

Od kilku dni odczuwam tkliwość brodawek sutkowych przy dotyku. Są one obrzmiałe i zaczerwienione. Wykluczam ciążę, bo jestem już w wieku menopauzalnym i nie miesiączkuję równo od roku. Czy menopauzalna burza hormonów może być tego przyczyną czy też jest to objaw jakiegoś schorzenia? Jestem zaniepokojona, bo wcześniej nic takiego mi się nie zdarzyło.

Dzień dobry!
Taka tkliwość brodawek- oprócz tej przez Panią podanej, burza hormonów w czasie menopauzalnym i nawet po lub przed jest nie tylko jednostkowym zdarzeniem ale może się powtarzać. Może być wywołana ubraniem i wieloma innymi zdarzeniami tak w ciele jak i zewnętrznymi - jednostkowe otarcie dawno zapomniane. Proszę obserwować swoje piersi i ewentualnie umówić się na wizytę do specjalisty