Co może oznaczać biała opuchlizna pod oczami?

Co może oznaczać biała opuchlizna pod oczami? Od dłuższego czasu u mojej mamy (50 lat) widoczna jest opuchlizna "worki" pod oczami, która są wyraźnie jaśniejsze niż reszta twarzy. Lekarz rodzinny nic nie stwierdził. Co może być tego przyczyną i jakie badania należy wykonać?

Lek. Michał Lenard

Proponuję zacząć od badań, które powinno się wykonywać regularnie. Morfologię krwi, badanie moczu, ewentualnie hormony tarczycy. W razie wątpliwości warto skonsultować problem z drugim lekarzem. Pozdrawiam!