Co może oznaczać ból brzucha u 6-letniego dziecka?

Witam. Podaje 6 latkowi lek chlorprothixen zenitiva dwie tabletki na noc, jedna nie działała. Podawanie leku zaproponowano mi przez specjalistów . Synek z zaburzeniami autyzm atypowy. Jak dla mnie największym problemem jest jego układ nerwowy od rana do wieczora powtarza że boli do brzuch, według mnie na tle nerwowym. Przeprowadziłam wszystkie badania i nic nie wykazały. Po podaniu tych leków synek jest mało aktywny nie uczestniczy w zajęciach, Panie w przedszkolu twierdza, że bez leków funkcjonował lepiej . Myślę o odstawieniu leku, czy to bezpieczne ? Fakt że po podaniu tych leków synek nie narzeka na ten ból brzucha to jedyny plus i boję się że to wróci. Co robić?

Lek. Tomasz Budlewski

Udac się do lekarza specjalisty prowadzącego leczenie i pod jego okiem odpowiednia redukcja dawki