Co może oznaczać ból po leczeniu kanałowym zęba?

Witam. Od jakiś dwóch dni odczuwam ból w miejscu, w którym było robione znieczulenie podczas leczenia kanałowego mającego miejsce około miesiąc temu. Z czego może wynikać taki ból ? I czy powinnam udać się z tym do lekarza?

Na pewno warto tą sytuację skonsultować ze stomatologiem. Bez badania bezpośredniego trudno ocenić co się dzieje. Po wykonaniu znieczulenia mogą wystąpić powikłania miejscowe lub ogólnoustrojowe, choć ryzyko tego jest niskie.