Co może oznaczać ból pod żebrem po upadku?

Witam! Kilka dni temu przewróciłem się na śliskiej podłodze i upadając uderzyłem się lewym bokiem o krzesło. Wszystko bylo jednak w porządku, oprócz otarć i wielkiego siniaka nad lewym biodrem nie czułem wielkiego bólu. Dzisiaj mija czwarty dzień od upadku i pojawił się straszny ból pod żebrami z lewej strony. Czy to przejdzie, czy lepiej zrobić prześwietlenie?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecic dalsze postepowanie