Co może oznaczać brązowe plamienie jakiś tydzień od poronienia?

Witam, Poroniłam w 7 tygodniu ciąży (obumarcie zarodka) po 3 tygodniach podtrzymywania przez kolejnego lekarza duphastonem i luteiną, który stwierdził iż jest zbyt wcześnie na stwierdzenie obumarcia przyznał iż ciąża obumarła. Tydzień temu roniłam w szpitalu (wymuszenie farmakologiczne), jestem po wizycie u lekarza, który stwierdził iż macica się wyczyściła, natomiast odkrył mięśniaka. Plamię teraz na brązowo i boje się, że to jakaś infekcja. Nie mam gorączki ani nie boli mnie podbrzusze, natomiast nie dostałam po szpitalu żadnego antybiotyku. Proszę o poradę

Lek. Michał Lenard

Plamienie może być spowodowane zarówno mięśniakiem, jak i przebytym poronieniem. Jeżeli będzie się ono utrzymywało ponad tydzień to wskazana będzie wizyta u ginekologa, który będzie mógł Panią zbadać i zdecydować o odpowiednim postępowaniu. Pozdrawiam!