Co może oznaczać brązowy śluz w 24 tygodniu ciąży?

Witam. Wczoraj wieczorem podczas podcierania się zauważyłam na papierze toaletowym śluz w odcieniu czerwono brązowym. Zauważyłam tylko raz a kolejne już były czyste. Dziś na kontroli u ginekologa nie mówiłam o tym ponieważ uznałam że być może to z powodu stresu jaki ostatnio mam. Z dzieckiem na kontroli było wszystko ok. Po powrocie od ginekologa znowu ta sama sytuacja plus lekki kłócie w pochwie i w sumie to nawet nie jest dyskomfort. Zaczynam się martwić. Jestem w 24 tygodniu ciąży. Czy powinnam do jutra obserwować i wybrać się do szpitala czy jechać od razu. Nie mam innych objawów.
KOBIETA, 31 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w trakcie ciąży wszelkie zmiany wewnątrz układu rozrodczego mogą wymagać uwagi i nadzoru medycznego. Mogą to być błahe sygnały, spowodowane np. otarciami lub mikropęknięciami pochwy, ale tak czy inaczej, zawsze warto je sprawdzić.

Poprzez sam opis nie uda się postawić trafnej diagnozy, dlatego zalecamy, aby przy najbliższej wizycie powiedziała Pani o tej sprawie ginekologowi, który weźmie to pod uwagę podczas badania.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-w-ciazy-poczatki-poronienie-zalecenia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.