Co może oznaczać chrypka i kaszel po zjedzeniu posiłku?

Od ponad tygodnia zauwazyłam, że po zjedzeniu posiłku, jakiegokolwiek dostaje chrypki i bardzo kaszle (jakbym próbowała coś odkaszleć), trwa to kilka minut. Zastanawia mnie od czego może to być? Dodam, że dwa lata temu miałam robioną gastroskopie i wyszło mi: helicobacter, zapalenie żołądka i nadżerka w żołądku. Objawy nadal występują. Czytałam, że to może być refluks, lub zapalenie płuc zachłystkowe. Czy należy z tym zgłosić sie jak najszybciej do lekarza?

Wymagasz poważnego leczenia refluksu żołądkowo przełykowego a schemat takiego leczenia winien znać każdy poważny gastrolog w oparciu o najnowsze badania i ustalenia Europejskich Towarzystw Gastroenterologicznych. Refluks nie poddający się leczeniu zachowawczemu traktujemy jako stan przednowotworowy górnych dróg oddechowych i czasami wymaga leczenia operacyjnego.