Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może oznaczać krew w ślinie po usunięciu migdała?

Witam. 38 dni temu przeszedłem zabieg tonsilektomii. W drugiej dobie po zabiegu przeszedłem rewizytę na bloku. Po kolejnych 5 dniach wróciłem do szpitala ponieważ w ślinie pojawiła się krew. Zostałem zatrzymany na 3 dniowe leczenie profilaktyczne (leki przeciwkrwotoczne) bo lekarz który mnie w nocy badał nie mógł zlokalizować skąd owa krew może pochodzić. Potem był już spokój. W ciągu dnia często czułem/czuję smak krwi w ustach ale ślina "była czysta". 3 dni temu w mojej ślinie pojawiła się krew. I od tego czasu raz-dwa razy dziennie się to powtarza. Nie jest to krwawienie a raczej zabarwienie śliny krwią. Po odpluciu jej znika. Dzień po tym jak się to zaczęło byłem na wizycie kontrolnej na oddziale na którym wykonany był zabieg i nic nie stwierdzili, podobno wszystko ładnie zagojone. Czy krew może pochodzić np z nosa? Przy rewizycie na bloku miałem zakładaną sondę przez nos może coś zostało uszkodzone tylko po tak długim czasie chyba wszystko powinno być zagojone.
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Przewlekłe zapalenie zatok

Przewlekłe zapalenie zatok to uciążliwa dolegliwość. Może utrudnić codzienne funkcjonowanie. Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

nie da się tego stwierdzić bez badania, każda opcja możliwa, krwawienia są częste po zabiegu, najważniejsze to być pod kontrolą lekarzy i jeść miękkie pokarmy, musy przeciery itd

Laryngolog udzielający konsultacji dla dzieci i dorosłych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy