Co może oznaczać krwawienie dziąseł?

Witam, od jakiegoś miesiąca moje dziąsła zaczęły krwawić(przy każdym zębie w górnym i dolnym dziąśle). Byłem prywatnie i dentysta zapisał mi antybiotyk. Minął właśnie miesiąc poszedłem poszedłem do dentysty i opowiadam mu że nadal krwawią mi te dziąsła. Co mam robić dalej skoro usłyszałem tylko proszę myć zęby i nie palić papierosów. Zęby myje zawsze a palić nie palę...

Przyczyną krwawienia jest najczęściej stan zapalny spowodowany złogami kamienia nad i pod dziąsłem oraz nieszczelnymi i nawisającymi wypełnieniami. Konieczna dokładna diagnostyka w powiększeniu oraz wykonanie zdjęć RTG. Prawdopodobnie czyszczenie wykonane w powiększeniu przez wykwalifikowaną higienistkę oraz zabieg vector powinny rozwiązać problem.