Co może oznaczać mój problem z przełykaniem śliny?

Witam mam 37 lat.Od kilku lat borykam się z problemem a mianowicie takim że jak przełykam ślinę to mam wrażenie jakby część śliny zostawala gdzieś w gardle. Tylko że po jakimś czasie ten problem ustepuje ale po jakim czasie znów powraca. W lutym 2013 roku miałam wycinana tarczycy bo wykryli u mnie guzy i torbiele na szczęście nie były to zmiany nowotworowe. Chciałabym wiedzieć co to może oznaczać? Dziękuję z góry za odpowiedź.

Po operacjach tarczycy czasami tak bywa. W tylnej części tarczycy przebiegają nerwy krtaniowe wsteczne i ich odgałęzienia odpowiedzialne za ruchomość strun głosowych i mięśni krtaniowych. Podrażnienie tych nerwów w trakcie operacji może być powodem zaburzeń połykania w obrębie gardła dolnego. Pokaż się.